معرفی کلینیک

کلینیک آماری

بهره گیری از دانش نخبگان

استفاده از نخبگان و محققان برتر دانشگاهی کشور در جهت توسعه روش‌های علمی و کاربست چنین روش‌هایی در مسائل خطیر آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی کشور بسیار کارآمد و مفید است. به عبارتی بهره‌گیری از دانش کسب شده توسط چنین افرادی که در دانشگاه‌های معتبر تحصیل خود را گذرانده‌اند، می‌تواند به انجام هرچه بهتر و دقیق‌تر پروژه‌های تجربی، کاربردی، صنعتی و پژوهشی منجر گردد.

ضرورت آمار در بازار کار

علم آمار به عنوان یکی از مفیدترین رشته‌های دانشگاهی که نقش بسزایی در گردآوری، تحلیل، تفسیر و سازماندهی اطلاعات دارد، در سال‌های اخیر از جمله پرکاربردترین رشته‌های مورد استفاده در تحقیقات علمی است. بهره‌گیری اصولی از این علم می‌تواند به برنامه‌ریزی صحیح و درست برای پژوهش‌های مختلف علمی منجر شود و در نتیجه سبب تصمیم‌سازی و مدیریت هرچه بهتر مسائل گردد. اهمیت حضور آمار در بازار کار، نیاز صنعت به وجود افراد متخصص و ماهر در زمینه تحلیل و پژوهش‌های آماری و جذب آن‌ها توسط نهادها، سازمان‌ها، ارگان‌ها، شرکت‌ها و گروه‌های صنعتی مطرح در جهت توسعه و پیشرفت نیازهای است.

ویژگی‌های منحصر به فرد

“کلینیک آماری” دانشگاه تربیت مدرس که با هدف ارائه خدمات متنوع آموزشی، علمی و پژوهشی در حوزه‌های آمار و علوم داده تشکیل شده است، به دلیل دالشتن اعضایی نخبه و دانشگاهی و هم‌چنین روحیه تیمی بالا از جمله گروه‌های مشاور قابل اتکا و اطمینان برای انجام پروژه‌های دانشجویی، سازمانی و تحقیقات نهادهای مختلف است. تمامی افراد حاضر در این گروه از دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و نخبگان علمی کشور هستند که مدارج علمی خود را در دانشگاه‌های معتبر کشور اخذ کرده‌اند. دانش علمی بالا، تجربه کار با سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف، قدرت تحلیل مسائل مختلف علمی و هم‌چنین وجود روحیه همکاری بالای اعضای آن از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این مجموعه برای خدمت‌رسانی به مردم دانش‌پژوه و جامعه علمی کشور است.

فهرست